DOMOWE SPOSOBY NA HEMOROIDY. Co to są hemoroidy i co pomaga. Przepisy

Udostępnij

    Jak schudnąć bez odchudzania i bez diety. Sprawdź To. Polecam To

 

SKUTECZNE I NAJPROSTSZE DOMOWE PRZEPISY NA HEMOROIDY (również na te uporczywe i wieloletnie).
JAK ZAPOBIEGAĆ HEMOROIDOM (8 sposobów) I JAK SIĘ POZBYĆ HEMOROIDÓW (5 przepisów). PIĄTY PRZEPIS SZOKUJE

Ale najpierw …

CO TO SĄ HEMOROIDY

Najprościej wyjaśniając – HEMOROIDY TO ŻYLAKI ODBYTU, czyli guzki krwawnicze, które wyglądają jak małe poduszeczki i są wypełnione krwią. Hemoroidy to nieprzyjemna dolegliwość, która często przytrafia się kobietom w ciąży. Dotyka to również osoby, które mają problemy z zaparciami.

A oto 8 DOMOWYCH SPOSOBÓW ZAPOBIEGANIA HEMOROIDOM

 

Sposób 1 na zapobieganie hemoroidów – PICIE ODPOWIEDNIEJ ILOŚCI PŁYNÓW
W tym przypadku nie liczymy za wypite płyny kawy ani herbaty, która wysusza zamiast nawadniać.
Wypijamy 1,5 litra wody.

Sposób 2 na zapobieganie hemoroidów – JEDZENIE OWOCÓW I WARZYW
Owoce i warzywa pobudzają perystaltykę jelit, dostarczając również odpowiedniej ilości błonnika i cennych składników i witamin. Dzięki jedzeniu owoców i warzyw unikamy również problemów z wypróżnieniem.

Sposób 3 na zapobieganie hemoroidów – ĆWICZENIA
Ruch pobudza perystaltykę jelit. Dzięki temu unikamy zaprać a wypróżnienia odbywają się z mniejszym wysiłkiem. Można skorzystać z 30 dniowego wyzwania, czyli PLANU MEL B (kompletnei niezwykle skuteczne ćwiczenia na odchudzanie, brzuch, uda, pośladki)

Sposób 4 na zapobieganie hemoroidów – ZWALCZENIE ZAPARĆ
wszystkie 4 sposoby są również zalecane w celu pozbycia się zaparć. Odpowiednia ilość błonnika, wody i ruchu zapewnia nam właściwą pracę jelit.
Jeśli mimo wszystko występują problemy z zaparciami warto przebadać sobie tarczycę (zrobić podstawowe badania z krwi, czyli TSH, FT3 i FT4).
Jeśli nadal nie mamy efektów, dobrze jest przed wypiciem mikstury z siemienia lnianego wypić szklankę ciepłej wody z cytryną (lub nawet z dodatkiem dobrego niskooksydacyjnego oleju lnianego)

Sposób 5 na zapobieganie hemoroidów – KORZYSTANIE Z TOALETY WE WŁAŚCIWY SPOSÓB.
W tym przypadku chodzi oto aby nie powstrzymywać parcia gdy mamy potrzebę wypróżnienia. Ustalić również pewne określone godziny (np rano po zjedzeniu mikstury z siemienia lnianego – opisana w sposobie 1) kiedy udajemy się do toalety, nawet wtedy gdy nie odczuwamy potrzeby wypróżnienia. Po jakimś czasie wypróżnienia staną się regularne w takim momencie.

Sposób 6 na zapobieganie hemoroidów – NIE SIEDŹ DŁUGO W TEJ SAMEJ POZYCJI
Nie siedź długo w tej samej pozycji (zwłaszcza na niewygodnych twardych krzesłach).
Siedzenie na niewygodnych krzesłach powoduje gorsze ukrwienie dolnej części ciała. Unikaj tego, zwłaszcza w pracy siedź w wygodny sposób.
Rób przerwy, przespaceruj się chwilę.

Sposób 7 na zapobieganie hemoroidów – INTYMNA HIGIENA
Konieczna jest właściwa higiena miejsc intymnych (najlepiej zrobić to dobrym żelem do higieny intymnej, który zawiera kwas mlekowy, odbudowujący właściwą barierę ochronną i prebiotyk). Należy po umyciu wysuszyć umyte miejsca.

Sposób 8 na zapobieganie hemoroidów to SPOŻYWANIE WIĘKSZEJ ILOŚCI BŁONNIKA – ZAPOBIEGAJĄC POWSTAWANIU HEMOROIDÓW MAMY DODATKOWĄ KORZYŚĆ – ODCHUDZAMY SIĘ.
Dzienne zapotrzebowanie (25-30 g) błonnika można znakomicie uzupełnić spożywając każdego ranka na czczo poniższą miksturę z siemienia lnianego.

oraz

5 PRZEPISÓW NA DOMOWE I NATURALNE SPOSOBY NA HEMOROIDY – jak się pozbyć hemoroidów.

 

1 PRZEPIS JAK SIĘ POZBYĆ HEMOROIDÓW (i PRZY OKAZJI NA ZAPARCIA I ODCHUDZANIE – Istny wymiatacz)
Wieczorem 2 łyżki całych ziaren siemienia lnianego wsypujemy do szklanki i zalewamy wrzątkiem (wieczorem), przykrywamy i zostawiamy do wypicia rano następnego dnia. Mikstura będzie przypominała swoją konsystencją kleik. Pamiętaj tylko pić w ciągu dnia 1,5-2 litrów wody (żeby nie doszło do zaparć).

2 PRZEPIS JAK SIĘ POZBYĆ HEMOROIDÓW – jest podobny ale tu używamy mielone ziarna siemienia – rano 2 łyżki siemienia lnianego miksujemy w młynku do kawy (tylko w młynku do kawy możliwe jest zmielenie ziaren) i zalewamy 100 ml kefiru. Mieszamy i wypijamy.
Ten drugi sposób (mielone siemię lniane z kefirem) jest również bardzo dobry NA ODCHUDZANIE – to ISTNY WYMIATACZ. Jeśli chcemy schudnąć 3 kg w tydzień to ten sposób jest bardzo skuteczny.
i zawsze można dodatkowo wspomóc się przed wypiciem mikstury z siemienia lnianego wypić szklankę ciepłej wody z cytryną (lub nawet z dodatkiem 1 łyżki dobrego niskooksydacyjnego oleju lnianego z dużą ilością kwasów omega 3 wymieszanego z letnią wodą).

3 PRZEPIS JAK SIĘ POZBYĆ HEMOROIDÓW Matkom karmiącym po ciąży,które dorobiły się żylaków odbytu, niektórzy proponują nietypowy domowy sposób na hemoroidy wewnętrzne – masło z miodem. Wystarczy wymieszać masło z miodem i smarować wewnętrznie miejsca odbytu zajęte hemoroidami

4 PRZEPIS JAK SIĘ POZBYĆ HEMOROIDÓW – skuteczna kuracja z rozgotowanej cebuli na uporczywe i wieloletnie hemoroidy wg przepisu dr Jadwigi Górnickiej (z książki „Na zdrowie. Porady dr Górnickiej”) , pod warunkiem systematyczności i cierpliwości stosowania.
Drobno pokrojoną świeżą cebulę zalać wodą do pełna i gotować na małym ogniu ok 20 min pod przykryciem, aż będzie się rozpadać. Zmiksować wszystko i aplikować w niewielkiej ilości do odbytu za pomocą gumowej gruszki (najwygodniej) codziennie wieczorem, przed snem. Przy większej ilości może dojść do przeczyszczenia. Najlepiej wypróbowac na sobie, jaka ilość nie powoduje parcia. Metoda jest skuteczna i tania.

5 PRZEPIS JAK SIĘ POZBYĆ HEMOROIDÓW – zestrugany kawałek obranego ziemniaka, który niektórzy wkładają do odbytu, To też podobno skuteczny przepis na hemoroidy wewnętrzne, choć trzeba przyznać, że szokujący. 

DETOKS i ODCHUDZANIE – zobacz więcej artykułów bloga Polecam To…


 

    Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.   Jak schudnąć bez odchudzania i bez diety. Sprawdź To. Polecam To     Wpis pochodzi z bloga PolecamTo.pl   .....   zobacz więcej: NEWSY, ODCHUDZANIE, ZDROWIE, URODA, PYSZNE, DOM I OGRÓD, ART, DIY, FILMY, INSPIRUJĄCE

Źródło zdjęcia:wikimedia.org/wiki/File:Blausen_0408_Hemorrhoids.png, info własne, internet


Udostępnij

Dodaj komentarz