DLACZEGO ZIEWAMY I DLACZEGO ZIEWANIE JEST „ZARAŹLIWE”

Udostępnij

    Jak schudnąć bez odchudzania i bez diety. Sprawdź To. Polecam To

DLACZEGO ZIEWAMY I DLACZEGO ZIEWANIE JEST „ZARAŹLIWE”

Gdy ziewamy, dochodzi do wymiany gazowej we wszystkich pęcherzykach płucnych

Ziewanie jest odruchem polegającym na wykonaniu głębokiego wdechu i wydechu związany ze zmęczeniem, brakiem pobudzenia lub potrzebą snu, jednak występuje także podczas niedotlenienia oraz przy wybudzaniu się.
Ludzkie ziewanie jest silnym przekazem niewerbalnym, może posiadać różne znaczenia w zależności od sytuacji, w jakiej wystąpi.

Przyczyny ziewania nie są dokładnie poznane.

Jedna z teorii głosi, że ziewanie poprawia przepływ krwi i chłodzi mózg

ZIEWANIE JEST „ZARAŹLIWE” – dlaczego ziewamy w tym samym momencie

– Odruch ziewania jest często opisywany jako zaraźliwy: osoba ziewająca może wywołać podobny odruch u drugiej.
CIEKAWOSTKA: Jak jednak pokazały badania, nie dają się zarazić ziewaniem osoby, którym zostanie przyłożony do głowy zimny kompres (co wspiera teorię o chłodzeniu mózgu).
Bezpośrednia przyczyna zaraźliwego ziewania może leżeć w neuronach lustrzanych, na przykład płata czołowego niektórych kręgowców, u których pod wpływem ekspozycji na bodziec od innych osobników tego samego gatunku i rzadko innych, dojdzie do aktywacji podobnych obszarów w mózgu. Zaproponowano teorię, że neurony lustrzane są czynnikiem napędzającym naśladownictwo, które leży u podstaw uczenia się u człowieka na przykład przyswajania języka.
– Ziewanie stanowi być może odgałęzienie tego samego popędu naśladowniczego.

    Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.   Jak schudnąć bez odchudzania i bez diety. Sprawdź To. Polecam To     Wpis pochodzi z bloga PolecamTo.pl   .....   zobacz więcej: NEWSY, ODCHUDZANIE, ZDROWIE, URODA, PYSZNE, DOM I OGRÓD, ART, DIY, FILMY, INSPIRUJĄCE

DLACZEGO-ZIEWAMY-ZIEWANIE-ZARAZLIWE
źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Ziewanie


Udostępnij

Dodaj komentarz